קניידלך

מתכון פשוט וטוב לקניידלך:

2 כוסות קמח מצה

כמות זהה של מים רותחים (כמובן מים מסוננים או מינרליים)
יש המעדיפים להכין את הקניידלך עם מים קרים.

4 ביצים לא גדולות מדי

2-3 כפות שמן

בערך כפית מלח ומעט סוכר

כפית מרק עוף (לשים לב אם כשר לפסח)

אפשר גם להוסיף טעמים דומיננטים כמו פלפל שחור גרוס, בצל מטוגן, פטרוזיליה קצוצה, שקדים קצוצים ועוד, אבל קניידלך אמיתיים כמו של פעם צריכים להיות פשוטים.


מערבבים הכל חוץ מהביצים. ממתינים 10 דקות ומוסיפים את הביצים לתערובת.


מכינים כדורים בינוניים ולא גדולים מדי, כך הקניידלך יוצאים במרקם הנכון.


מבשלים במרק עוף צח ככל האפשר כ-10 דקות או מעט יותר.
לא מומלץ לצופף מדי את הקנידלך במרק.

בתיאבון!


קניידלך עשויים לרוב מקמח (ובפסח מקמח מצה) מביצים, תבלינים, שמן ומעט מים. ישנם מתכונים שונים לקניידלך, ורבים יצהירו חד משמעית שהקנידלך אותם עושה החמות, האישה, המארחת או בת משפחה הם הטובים בעולם.
ניתן לאכול קנידלך גם בארוחות שונות, וקל למדי להכינו, אולם מקובל מאוד להגיש קניידלך דווקא בארוחת סדר פסח יחד עם מרק עוף במנה שמוגשת טרם הארוחה העיקרית. הם משווים צביון חגיגי לארוחה וטעימים בזכות המתכון הפשוט והרכיבים הבסיסים. לעיתים יוגשו קנידלך בארוחת שישי או ארוחה חגיגית אחרת. כמות הקניידלך אשר ניתן לעשות בסיר אחד הינה מוגבלת, ולכן בין אוהבי הקניידלך יש מאבק תמידי על קבלת קניידלך רבים ככל האפשר.
הקנידלך בניגוד לשקדי מרק מהווים תוספת חגיגית פי כמה למרק עוף או מרק אחר, והקלות של הכנתם, יחד עם טעמם המצוין יוצרים מאכל פשוט אך חגיגי הזוכה להצלחה רבה ואהוב כמעט על כולם.
ברחבי העולם מקובלים מאכלים דומים לקנידלך, בוריאציות שונות של מרכיבים ושיטות בישול, במטבח הסיני ישנן כופתאות מאודות הנקראות דים - דאם, במטבח האיטלקי ניוקי מתפוחי אדמה, קמח, ביצים ותבלינים, במטבח הערבי והמזרחי ניתן למצוא את הקובה העשוי מסולת או בורגול.