חתול | חתולים
הצעות מיוחדות
אתרים מומלצים
Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS!

מידע חשוב על חתול וגידול חתולים

החתול, שם מדעי: Felis silvestris catus , חתול הבית, נמצא כאן מאtemplatemo.comז ומעולם. התרגלנו לראות אותו סביבנו כחלק בלתי נפרד מכל חצר, נוף או סביבה עירונית. אומרים כי הכלב הוא ידידו הטוב של האדם. האמנם הוא היחיד? ומה לגבי החתול? רבים יגידו כי דווקא החתול הוא חיית המחמד האהובה עליהם.
החתול המוכר הוא חתול הבית. חיית מחמד נפוצה ואהובה על רבים רק הכלב הינו חיית מחמד נפוצה יותר מהחתול. מקורו של החתול הינו בעל חיים טורף, כעת מבוית, ממשפחת החתוליים, נפוץ ברחבי בעולם ובכל היבשות. לחתול חשיבות רבה במאזן האקולוגי מכיוון שהוא טורף מכרסמים זעירים כגון מיני כנף, יונקים קטנים וכדומה. משקלו של חתול ממוצע הוא 5-7 קילוגרם והוא חי עד 15 שנים. חתול מבוית בתנאים אידיאליים עשוי לחיות יותר מחתול רחוב ללא טיפול פרטני ואישי.
נציין כי יש הרבה מאוד מיתוסים ואמונות שקשורים בחתולים.לעיתים אמונות ודעות חיוביות לגבי החתול ולעיתים שליליות. הדבר אולי נובע מכך שהחתול ידוע ומוכר עוד מהתקופות הקדומות, למשל מצרים העתיקה. בדרך כלל מדובר באמונות טפלות. למשל, חתול שחור מביא מזל רע וצריך לירוק 3 פעמים אם עוברים לידו או הטענה שקשה לאמת הגורסת שלחתול יש תשע נשמות ואף העובדה שחתול נופל תמיד על הרגליים (סביר שכל יצור חי ישאף לנפול על הרגליים ולא על הגב)

חתולי רחוב

קיימים גם חתולי בר שונים שאינם מאולפים ומסוכנים לאדם. מדובר בחיית טרף החיה בערבות ובביצות במדינות שונות.
בערים ניתן למצוא חתולי רחוב אשר זוכים בדרך כלל לטיפול חלקי או להאכלה מרוכזת על ידי אחד השכנים. ניתן לגדל חתול בחצר אך גם ובעיקר בבית, ולהרגיש שזו חיית מחמד אישית שלך, ולא חתול רחוב בו אתה מטפל. לחתול בית אין צרכים מוגזמים והוא יסתפק בקופסת חול המשמשת להתפנות מצרכיו ובטיפולים מיוחדים לעיתים נדירות. נשים בהריון צריכות להזהר במיוחד מכוון שצואת החתול עלולה להכיל טפיל מסוכן בשם טוקסופלזמוזיס העלול לפגום בהתפתחות עיני העובר. יש להוועץ ברופא נשים.

עוד על חתול

templatemo.comחתולים אוהבים לאכול כמעט הכל, בשר, דגים, חלב ומוצרים אחרים, אולם קיבתם מיועדת למאכלי משר ולא למזון צמחי. חתולי רחוב אינם בוחלים בחיטוט אינסופי בפחי זבל, ועשויים למצוא מזון רב ושאריות שנזרקו. התופעה של חתולים הנוברים בפחי הזבל גרמה להתרבות לא רצויה ולא מבוקרת של אוכלוסית החתולים ולפגיעה בגורים עקב תנאי גידול לא מבוקרים. דבר זה היווה את אחת הסיבות העיקריות להחלפת פחי האשפה בערים רבות לפחים עם מכסים הנסגרים אוטומטית שאינם מאפשרים כניסת חתולים וחיפוש מזון עצמאית. למרות זאת נדיר מאוד לראות חתולים רעבים בערים מרכזיות עקב המודעות הגבוהה להתנהגות נאותה, אחראית ואנושית כלפי בעלי חיים (חתולים וכלבים בעיקר)
החתולים נבדלים זה מזה בהיבטים שונים, כולל זן, סוג, צבע, פרווה ועוד. כאשר חתולים נחלקים לסוגים שונים ויש יותר ממאה זנים שונים של חתולים המוכרים כיום למדע. יש חתולים עם פרווה ארוכה, כמו חתול פרסי, אך יש חתולים עם פרווה קצרה כמו חתול רוסי, חתול יפני וחתול בורמזי ואף חתולים ללא פרווה כלל עם מראה מוזר ולא שגרתי.

תרגום גוגל .

Copyright © HOWIS.ORG | Designed by TemplateMo.com